N & F ute på äventyr

4-dagars cyklingen med kursen Natur och friluftsliv B är avslutad. Första dagen var den tuffaste med mycket backar och en ordentlig motvind. Sträckan gick mellan Bollnäs-Eriksnäsbo-Alfta-Öjung-Los. Andra dagen cyklade vi vidare mot Lassekrog där vi mjukade upp ömma muskler med bastu och bad i tunna. Dag 3 vilade vi från sadeln och åkte i stället på forsfärd i Ljusnan med vandring tillbaka till Lassekrog. Sista dagen, Söndag, var det åter dags för cykeln och hemfärd till Bollnäs. Tack till alla för några väldigt trevliga dagar.

IPhone cykling m.m 263

IPhone cykling m.m 264

IPhone cykling m.m 265

IPhone cykling m.m 270

IPhone cykling m.m 271

IPhone cykling m.m 278

IPhone cykling m.m 283

IPhone cykling m.m 285

IPhone cykling m.m 286

IPhone cykling m.m 293

IPhone cykling m.m 300

IPhone cykling m.m 301

IPhone cykling m.m 307

IPhone cykling m.m 309